0 zł donated
0 Donors

„Nauka jest jak niezmierne morze, im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.”

Stefan Żeromski

Projekt realizowany na rzecz Wrocławskiego Centrum i Opieki Wychowania, z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Lekcyjna 29 www.wcow.pl, będzie współfinansowany dzięki targom gastronomiczno-hotelarskie Magdy Gessler – Pyszna Polska 2017. Tragi, które odbędą się we Wrocławskiej Hali Stulecia 2-4 czerwca 2017 r. www.pysznapolska.pl

W ramach projektu organizujemy tygodniowe wyjazdy edukacyjne do Dworku Tradycja w województwie zachodniopomorskim. Podróż Dzieci z Domu Dziecka w rejony północnej Polski będzie zorganizowana w formie niepowtarzalnych zajęć będących rodzajem „powrotu do przeszłości” i obyczajów kultywowanych przez naszych przodków. Uczestnicy zajęć będą mieli okazję poznać historię regionu oraz wziąć udział w warsztatach. Dzieci nauczą się własnoręcznie wyrabiać i wypiekać chleb oraz pierniki szczecińskie. W ramach naszego Folwarku Edukacji ekologicznej i kulturowej podopieczni odbędą spotkania z Leśnikami i Myśliwymi oraz z lokalnymi Twórcami sztuki ludowej. Niezwykłą atrakcję będą również stanowić zawody wędkarskie dla najmłodszych. W ramach zajęć fakultatywnych Dzieci wezmą udział w zwiedzaniu średniowiecznego zamku w miejscowości Świdwina. Całość projektu będzie okraszona dużą dawką wspomnień oraz żywą i trwałą wiedzą!

Ideą Folwarku Edukacyjnego jest przekazanie Dzieciom wiedzy i szacunku do tego co stanowi nasze dziedzictwo kulturowe.

Terminy Warsztatów zostaną wkrótce ogłoszone na naszej stronie.
Jeśli już teraz chcesz poznać więcej szczegółów napisz: mario@pure-stone.org

 

Czy wiesz, że…

Dla Dzieciaków jest to niezwykłe przeżycie, dla niektórych będą to pierwsze wakacje i oderwanie się od codziennej rzeczywistości. Dlatego warto przyłączyć się do akcji. Im więcej środków uda nam się zebrać tym więcej Dzieci weźmie udział w Projekcie.