0 zł donated
0 Donors

Odrobaczanie kojarzy nam się ze światem zwierzęcym, nie ludzkim. Odrobaczając zwierzęta, profilaktycznie czy też zdrowotnie, powinniśmy również pomyśleć o sobie. „Odrobaczanie” ludzi jest jednak czymś wstydliwym, lepiej o tym nie mówić, ciężko się do tego przyznać. Ale pasożyty, zwłaszcza wraz ze zmianami cywilizacyjnymi, dają coraz częściej znać o sobie w nas, powodując wiele chorób.

4,5 mld – tylu mieszkańców Ziemi według szacunków WHO zmaga się z różnymi chorobami pochodzenia pasożytniczego. Chorują szczególnie dzieci pomiędzy 7 a 14 rokiem życia. Znacznie częściej niż dorośli. Każdy z pasożytów jest dla organizmu wyjątkowo niebezpieczny, powodując wiele chorób, które objawami są zbliżone do alergii, a na dłuższą metę powodują całkowity rozstrój zdrowia. Dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym są szczególną grupą ryzyka, ponieważ nie do końca zwracając uwagę na higienę mycia rąk, często właśnie w ten sposób zarażają się pasożytami, powodując zarażenie również u innych dzieci. Rodzice często załamują ręce kiedy dziecko choruje po raz kolejny, nie wiedząc, że jest to spowodowane obniżoną odpornością organizmu, który walczy z pasożytami.

Ideą projektu jest poszerzanie świadomości u dzieci i dorosłych w temacie chorób spowodowanych zarażeniem pasożytami. Na prowadzonych warsztatach będziemy informować o charakterystycznych objawach występujących u dzieci, sposobach radzenia sobie z tym problemem, możliwych metodach leczenia, profilaktyce, diecie, a docelowo zajmiemy się wprowadzeniem systematycznych terapii celem zminimalizowania ryzyka wystąpienia chorób spowodowanych zakażeniem pasożytami przede wszystkim w przedszkolach oraz szkołach podstawowych.

Terminy Warsztatów zostaną wkrótce ogłoszone na naszej stronie.
Jeśli już teraz chcesz poznać więcej szczegółów napisz: paula@pure-stone.org

 

Czy wiesz, że…

Jeszcze w latach 80 odrobaczenie było standardową procedurą w szkołach i przedszkolach w Polsce, tak jak obecnie szczepienia ochronne. W krajach wysoko rozwiniętych jest to wręcz zalecana procedura medyczna, zgodnie z założeniem, iż cała równowaga organizmu i zdrowie rozpoczynają się właśnie w jelitach.