0 zł donated
0 Donors

Ten projekt zaczął się z końcem kwietnia 2015 r. w momencie, w którym objęliśmy opieką obiekt Lakierni Fabryki Samochodów Osobowych na Żeraniu.

Budowa lakierni miała miejsce w latach 1996-1998. Jest to obiekt w dalszym ciągu posiadający kompletną linię technologiczną zaprojektowaną specjalnie dla FSO przez niemiecką firmę Eisenmann. Lakiernia FSO stosowała najnowocześniejszą wtedy technologię niskocynowego, fosforanowania blach. Mamy nadzieję, że dzięki naszym działaniom uda się pokazać historię polskiego przemysłu motoryzacyjnego i jego obiektów produkcyjnych jak największej grupie osób. A jest się przecież czym pochwalić. FSO to prawdziwa ikona przemysłu motoryzacyjnego. To tu produkowano Syrenę, Dużego Fiata, Poloneza czy Deawoo Matiz. Dotychczas z taśm produkcyjnych zjechało bisko 4 mln pojazdów!

Aby legenda nie umarła, organizujemy zwiedzanie Lakierni prowadzone przez specjalistów z FSO.

Będziemy Was informować o najbliższych wydarzeniach.
Jeśli już teraz chcesz poznać więcej szczegółów napisz: valentyn@pure-stone.org

 

Czy wiesz, że…

Zapraszamy do współpracy wszystkie NGO, które chcą realizować swoje niekomercyjne projekty z zakresu działalności pożytku publicznego z wykorzystaniem Lakierni. Obiekt jest fantastycznym miejscem na koncerty, wydarzenia kulturalne, czy warsztaty fotograficzne. To piękne miejsce z industrialnym wnętrzem.